Select Page

بازاریابی شخصی سازی شده – استراتژی بازاریابی B2B

بازاریابی شخصی سازی شده - -https://businesstk.com/

بازاریابی شخصی سازی شده – استراتژی بازاریابی B2B -https://businesstk.com/

بازاریابی شخصی سازی شده یکی از 7 ایده مناسب استراتژی بازاریابی B2B و استراتژی متمایز در سال 2022 برای بازاریابی سازمانی

با استفاده از بازاریابی شخصی سازی شده برای استراتژی بازاریابی B2B، راه هایی برای متمایز شدن از رقبا و به دست آوردن مشتریان بیشتر و بازاریابی سازمانی خواهید داشت.

این روزها رقابت میان کسب و کار ها و شرکت ها شدیدتر از همیشه است و با استفاده از استراتژی های بازاریابی قدیمی، به سرعت به شکست و ورشکستگی مواجه خواهید شد.

بازایابی سازمانی و بازاریابی B2B شامل تمام اقدامات و فرآیندهای بازاریابی و توزیع یک محصول یا خدمات به شرکت دیگر است.

به عبارت دیگر، بازاریابی B2B وسازمانی، نوعی از بازاریابی است که به جای اینکه متوجه مصرف کنندگان شود، متوجه سایر مشاغل است. بنابراین بازاریابی با هدف مصرف کنندگان، بازاریابی B2C نامیده می شود.

در این مقاله ، قصد داریم یکی از 7 استراتژی بسیار قدرتمند و اثبات شده(لینک LINK) را در این خصوص پوشش دهیم تا به شما کمک کند به عنوان شرکتی پیشتاز و پیشرو در صنعت خود شناخته شوید.

بازاریابی B2B یک رشته خاص است که توسط روابط بین دو شرکت تعریف می شود.

اگر برای عملیاتی کردن بازاریابی B2B ، استراتژی های بازاریابی B2B را به ترتیب زمان و بودجه مورد نیاز مورد نیاز از تقسیم بندی کنیم؛ یکی از کم هزینه ترین روش های بازایابی B2B، بازایابی شخصی سازی شده است.

بازاریابی شخصی سازی شده

سال‌هاست که سازمان ها، شرکت ها و کسب‌وکارها از سیستم سرد برای بازایابی استفاده می کنند و در روابط B2B یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی B2B ، بازاریابی شخصی سازی شده می باشد.

و در واقع، به همین دلیل اصلی است، 99.97٪ از این نوع بازاریابی ها مستقیماً بدون فایده هستند و اثراتشان خیلی سریع از بین می رود.

با این حال، خبر خوب این است که در دنیایی که همه تلاش می‌کنند با استفاده از سیستم های اتوماسیون و انجام کارها به صورت انبوه، «مقیاس‌سازی» کنند، انجام با تمایز امور برعکس آن در واقع می‌تواند به شما کمک کند در دریایی از رقبا و محصولات و خدمات مشابه برجسته شوید.

شروع بازاریابی شخصی سازی شده

برای شروع بازاریابی شخصی سازی شده از همان ابتدا، کانال های اصلی خرید، نامه نگاری، ارسال فکس و ایمیل سرد می باشند.

اکثر شرکت هایی که به صورت سنتی بازاریابی می کنند، غالبا مانند سایر شرکت های همکار خود در صنعت، ایمیل‌های بازاریابی B2B را به صورت انبوه ارسال می نمایند.

مسئله این است که در بهترین حالت ، ما خوش شانس خواهیم بود اگر نرخ پاسخ 1٪ را دریافت کنیم و برای 99٪ دیگر احتمالاً فقط پل ها ارتباطی برای اجرای استراتژی بازاریابی B2B را با ارسال پیام های ناخواسته می سوزانیم.

بهبود بازاریابی شخصی سازی شده

با این حال، پس از بررسی های روش های و استراتژی های بازایابی B2B، تصمیم گرفتیم تا این روش را بهبود دهیم با شرایط بهتری اجرا نماییم.

به جای دنبال کردن حجم زیادی از مشتریان بالقوه برای فروش به آن ها، باید چند مشتری بهینه و رویایی را انتخاب نماییم که بهترین شرایط را برای خرید و دریافت محصولات و خدمات را دارند.
برای انجام این مهم، ابتدا باید به بهترین شککل ممکن با ارسال ابزار تبلیغاتی همچون کاتالوگ، ویدئوهای معرفی محصولات و خدمات و … بازاریابی شخصی سازی شده را شروع نماییم.
در واقع به جای اینکه فقط یک تماس منفعلانه با مشتری داشته باشیم، ابزارهای مناسب برای معرفی و تبلیغات را برای مشتری بهینه ارسال می نماییم تا مشتریان شناخت اولیه داشته باشند و با شرایط بهتری بتوانیم با آن ها ارتباط برقرار نماییم.

4 عنصر کلیدی ضروری برای ابزار تبلیغاتی
1. شخصی سازی و متناسب سازی پیام های تبلیغاتی

سعی نمایید تا پیام های شما به نوعی مخصوص همان مشتری باشد و از ارسال پیام های عمومی و جامع که مخاطب آن ها تمامی مشتریان هستند، بپرهیزید.

2. لیدهای بازاریابی با ارزش

در قالب ابزارهای تبلیغات و بازاریابی برای مشتریان اطلاعات مناسب با ارزش ارسال نمایید و به آن ها اطلاعاتی ندهید که نمی توانند کاری با آن انجام دهند.

3. ایجاد حس کنجکاوی در مشتری

همه موضوعات و مسائل را در پیام اول مطرح ننمایید و همه فرصت ها از دست ندهید؛ در واقع باید حس کنجکاوی در مشتری را افزایش دهید و مسئله ای را برای تماس آتی نگه دارید.

4. صرفا نتیجه گرا نباشید و شاخصه های دیگر را نیز در نظر داشته باشید

توجه داشته باشید که این موضوع، یک نکته کلیدی است؛ اکثر ایمیل‌های فروش مستاصل و نیازمند به نظر می‌رسند، مشتریا می‌خواهند احساس کنند که تصمیم می‌گیرند (به این دلیل که می‌خواهند، نه به این دلیل که کسی از آن ها خواسته است)؛

بنابراین باید در پیام ارسالی خود به مشتری، باید جملاتی مشابه موارد زیر را قرار دهید:

– این پیام را جهت به اشتراک گذاری محصولات و خدمات جدید با شما ارسال شده سات.
– اگر سوالی در خصوص هر کدام از محصولات و یا خدمات داشتید، آماده پاسخگویی به شما می باشیم.
با توجه به بررسی ها و تجارب، با انجام این موارد در هنگام ارسال ابزارهای تبلیغاتی استراتژی های بازایابی B2B، نرخ پاسخگویی مشتریان در بازاریابی شخصی سازی شده بهبود می یابد و تقریبا نیمی از این مشتریان با شرکت تماس خواهند گرفت.

بنابراین، با استفاده از این پیام ها و ابزارهای تبلیغاتی بازاریابی شخصی سازی شده، در مقایسه با کپی کردن نامه ها، ایمیل ها و همچنی ابزارهای تبلیغاتی عمومی، موجب ارتباطات بهتر ی با مشتریان خواهیم شد.

این ابزار ابزاری سیستماتیک و قابل پیش بینی و تکرارپذیر برای جذب مشتریان می باشد.

2 تغییر عمده و اساسی با روکرد بهینه شده بازاریابی شخصی سازی

– تمرکز بر روی ارائه ارزش به مشتری به جای تماس های مکرر و طاقت فرسا جهت هماهنگی جلسه با مدیران شرکت های مشتری
– شخصی سازی پیام ها متناسب با نیاز مشتریان و جلب توجه و حس کنجکاوی آن ها در خصوص محصولات و خدمات

باید توجه داشته باشیم که مقیاس پذیری این رویکرد و گزینه های آن بر اساس میانگین ارزش مشتری های بازار B2B متفاوت خواهد بود.

ناگفته نماند که برای موثر و مقیاس‌پذیر کردن این فرآیند فراگیر با هر یک از روش‌ها، باید داده‌های با کیفیت (نام تصمیم‌گیرنده، آدرس ایمیل، اندازه شرکت، صنعت و غیره)
و نکاتی در مورد مشتریان بالقوه خود داشته باشید تا فروش B2B و اجرای بازاریابی B2B را سریع و آسان کنید.

اگر وقتتان تنگ شده است اما می توانید بودجه مناسبی صرف برنامه ریزی و استراتژی بازایابی B2B نمایید، توصیه می‌کنم با شرکت افق پویان توسعه تماس بگیرید؛
و از خدمات مشاوره بازاریابی و مشاوره فروش VA این شرکت برای جمع‌آوری داده‌ها و ایجاد فهرست جستجو برای شما (یا تیمتان) استفاده نمایید.

با استفاده از این خدمات، می توانید بر روی کار اصلی خود و بهینه سازی محصولات و خدمات بیشتر تمرکز داشته باشید.

متخصصان شرکت افق پویان توسعه آماده ارائه خدمات مشاوره بازاریابی به شما با شرایط ویژه می باشند که برخی از خدمات مرتبط با این موضوع عبارتند از:

واحد مستقل خدمات مدیریت استراتژی

خدمات مشاوره استراتژی

خدمات مشاوره بازاریابی

خدمات مشاوره برنامه ریزی فروش

خدمات مشاوره مدیریت برند

خدمات مشاوره مدیریت محصول

کارآفرینی به عنوان نیاز روز

شرح مختصر:
بازاریابی شخصی سازی شده یکی از 7 ایده مناسب استراتژی بازاریابی B2B و استراتژی متمایز بازاریابی برای بازاریابی سازمانی و B2B می باشد که بر روی ایجاد ارزش در …

نویسندگان:
Tom Peyton
منبع: ELEVATEDIGITAL

ترجمه: BusinessTK

Keywords:
بازاریابی شخصی
بازاریابی شخصی سازی شده
بازاریابی شخصی چیست
استراتژی های بازاریابی B2B
استراتژی های بازاریابی

انواع روش های ادغام سازمان ها و شرکت ها - businesstk.com

انواع روش های ادغام سازمان ها و شرکت ها

انواع روش های ادغام سازمان ها و شرکت ها ادغام یکی از روش ها و تصمیمات استراتژیک برای سازمان ها و کسب و کارها می باشد. انواع...
استراتژی مدیریت دانش

استراتژی مدیریت دانش بر رفتار نوآورانه کارکنان در محل کار

استراتژی مدیریت دانش بر رفتار نوآورانه کارکنان در محل کار    ارزیابی تاثیر استراتژی های مدیریت دانش بر رفتار نوآورانه کارکنان در...
1400 06 17 خدمات مشاوره استراتژی 004

مشاوره استراتژی

1400 06 17 خدمات مشاوره عارضه یابی 006
1400 06 17 خدمات مشاوره مدیریت برند 002
1400 06 17 خدمات مشاوره Business Model 005

مشاوره

Business Model

1400 06 17 خدمات مشاوره مدیریت محصول 003

مشاوره مدیریت محصول

1400 06 17 خدمات مشاوره Marketing Plan 003

مشاوره

Marketing Plan

1400 06 17 خدمات مشاوره قیمت گذاری 003
1400 06 17 نوآوری 003 scaled

نیاز روز نوآوری

1400 06 17 کارآفرینی 007

نیاز روز کارآفرینی

1400 06 17 عارضه یابی 002

نیاز روز عارضه‌یابی

1400 06 17 پسا کرونا 002

نیاز روز پسا کرونا

1400 06 17 محیط زیست 003

نیاز روز محیط زیست

1400 06 19 ادج استراتژی 002

نیاز روز Edge Strategy

EnglishPersian