Select Page


سید جمال موسوی قائم مقام مدیرعامل و مدیر کارخانه «میلاک»:رونمایی از قفل کتابی روکش دار در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

شرکت میلاک در اواخر سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرد، سبد محصولات این شرکت انواع قفل درب حیاط ، قفل های آپارتمانی و انواع سیلندر است. بالاترین کیفیت، قابل رقابت با بهترین برندهای خارجی، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، 5 سال گارانتی و قیمت مناسب از مهمترین ویژگی های محولات میلاک محسوب می شود. شرکت میلاک ، با استفاده از نیـروهای متـخصص و کار آمــد و تجهیز و تـامین کـــارخانه با جدیدترین ماشین آلات روز و بـهره بـــرداری از تـــکنولوژی منــاسب باعث ایجاد تحولی نوین در صنعت قفل کشور شده است. این شرکت با فعالیت خود، موفق شده است سهم اساسی در بازار داخلی داشته باشد و کشور را از ورود انواع قفل های مشابه چینی و اروپایی بی نیاز کند.
اقتصاد و نمایشگاه با سید جمال موسوی قائم مقام مدیرعامل و مدیر کارخانه میلاک با ۳۵ سال سابقه تولید قفل؛ گفت و گویی انجام داده است:

برای سوال اول لطفا تاریخچه ای از فعالیت های شرکت میلاک را تشریح کنید؟
شرکت میلاک در اسفند سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز و سپس اقدام به خرید و تجهیز ماشین آلات و ساخت قالب ها برای تولید انواع قفل درب چوبی کرد،۱۰ ماه بعد به بهره‌برداری رسید و اولین تولیدات خود را روانه بازار کردیم.
محصولات شرکت شما چه مزیت و ویژگی منحصر به فردی دارد و در نمایشگاه امسال قرار است از چه محصولات جدیدی رونمایی کنید؟
یکی از مزیت های محصولات میلاک، استفاده از فلز برنج در ساخت محصولات است که باعث ایجاد استحکام زیاد در این محصولات می شود و امسال نیز برای افزایش کیفیت محصولات خود اقدام به مهندسی مجدد و اصلاحات بر روی قالب ها کردیم همچنین ماشین آلات جدید اضافه نموده ایم که باعث شده کیفیت محصولات بیش از پیش افزایش پیدا کند. در پاسخ به قسمت دوم سوال شما؛ ما در بیست و یکمین نمایشگاه صنعت ساختمان قصد داریم از جدیدترین قفل میلاک با نام قفل کتابی روکش دار رونمایی کنیم این قفل که جنس آن از فولاد است و تقریبا غیرقابل برش است.
لطفا جزییات محصولات میلاک را برای مخاطبان ما تشریح کنید؟
از جمله محصولات ساخته شده در میلاک قفل درب سرویس میلاک مدل ۶٫۵ سانتی متری است که برای کلیه مکان های موجود در منزل مانند سرویس های بهداشتی ، حمام مورد استفاده قرار می گیرد و از ویژگی های بارز آن می توان به نصب آسان، ساخته شده با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا، دارای زبانه تماما برنجی اشاره کرد .
دستگیره درب میلاک ، یکی دیگر از جدیدترین محصولات صنایع قفل سازی میلاک است که در سال 2020 صورت کاملا اختصاصی تولید شده است و قابل نصب بر روی انواع درب های مختلف است. دستگیره درب مدل 2020 میلاک به صورت دو تیکه یا اصطلاحا دستگیره رزت است که بدون استفاده از پلاک طراحی شده اند، قفل و دستگیره جدا هستند و قفل یا سوئیچ به واسطه روسوئیچی به درب نصب می شود.
سيلندر برنجی میلاک ضدسرقت از جمله محصولات شرکت است این محصول نمونه‌ی سیلندر قفل سوییچی است و برای استفاده و نصب قفل‌های سوییچی باید از سیلندر یا مغزی قفل استفاده شود. یکی از مشخصه‌های مهم در سیلندرها، طول آن‌ها است،این مدل 63 میلیمتر طول دارد.
قفل پهن سويچی میلاک ، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است . شرکت میلاک قفل را به گونه ای ساخته است که قابلیت نصب آسان دارد این قفل دارای بدنه و در پوش از جنس ورق روغنی 1.2 میلی متر با پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک است . این محصول دارای پیشانی از جنس ورق 2.5میلی متر ،زبانه شب بند از جنس برنج است که زبانه آرام بند قابلیت چپ گرد راست گرد شدن را داراست . این محصول قابل نصب بر روی انواع دستگیره های روزت است .قفل حیاطی طرح ISO میلاک نیز دارای جنس بدنه فولاد آلیاژی مقاوم با رنگ الکترواستاتیک و دارای 5 سال گارانتی است .
شرکت میلاک برای گسترش فعالیت خود چه برنامه و طرح های توسعه ا‌ی در دست اقدام دارد؟
میلاک قصد دارد با توسعه فعالیت های خود سبد محصولات خود را گسترش دهد. از سوی دیگر برای توسعه کارخانه زمینی را خریداری کرده ایم. ما در میلاک قصد داریم با کنار زدن روش های سنتی و استفاده از جدیدترین ماشین آلات روز محصولاتی با برترین تکنولوژی های روز دنیا تولید کنیم و چند محصول جدید را در سال ۱۴۰۱ عرضه خواهیم کرد.
شرکت شما موفق به کسب چه استاندارد ها و دستاورد ها و افتخارات شده است؟!
در ایران فعلا برای قفل استانداردی تعریف نشده است . بنده عضو کمیته تدوین استاندارد ایران هستم و در حال برنامه ریزی برای تدوین این استانداردها هستیم.
میلاک در زمینه مشتری مداری چه اقداماتی انجام می دهد؟
محصول ما محصولی عمومی نیست یعنی کاربر نهایی تعیین نمی کند چه چیزی سفارش دهد و معمولا توسط نجارها و درب فروش ها تعیین می شود. البته ما با با مشتری های ارتباط خیلی نزدیکی داریم و دائماً نظرات آن ها را از طریق سایت و فضای مجازی رصد می کنیم و از انتقادات و پیشنهادات آنها استقبال می کنیم.
چه تعداد نیرو با شما همکاری دارند و آیا در سال جاری اشتغال زایی داشته اید ؟
علیرغم مشکلات ناشی از کرونا، در حال حاضر ۲۷۰ نفر در مجموعه به صورت مستقیم کار می کنند و به صورت غیر مستقیم هم 700 نفر با میلاک همکاری می کنند.
مهم ترین چالش ها و موانع شرکت میلاک چیست و چه راهکاری برای حل آنها پیشنهاد می کنید؟
بخشی از مشکلات بر می گردد به بی ثباتی قیمت های امروز مواد اولیه مانند ورق های فولادی و فلز برنج که چالش اساسی است. قیمت های آن خیلی نوسان دارد و این یکی از چالش های پیش روی ماست که دست ما نیست. بخشی دیگر مربوط به تحریم ها می شود که یک سری از قطعات ماشین آلات ما چون تولید داخل ندارد به خارج وابسته است و تحریم ها خیلی فشار به ما می آورد. ولی تا کنون پایداری کرده ایم که تولید ما متوقف نشود. به هر ترتیبی بوده علیرغم فشارهای زیاد که در این شرایط وجود دارد کاری کرده ایم که اشتغالزایی ما حفظ شود.
سخن آخر؟
مجمومه ما سعی دارد با ساخت محصولات با کیفیت و همطراز با برترین نمونه های خارجی ضمن کمک به جلوگیری از خروج ارز، اشتغالزایی و تولید داخلی کمک کند. البته در این راه با مشکلات زیادی از جمله تحریم ها دست و پنجه نرم می کنیم خیلی از رقبای ما که قدمت و سابقه زیادی در این صنعت داشته اند به دلیل همین مشکلات کسب و کار خود را تعطیل کرده اند اما ما با قدرت ادامه خواهیم داد و اجازه نمی دهیم جنس خارجی به خصوص جنس چینی بی کیفیت وارد بازار شود.Source link

EnglishPersian