Select Page


روح الله جبرائیلی مدیرعامل شرکت صنایع غذایی «بهانه»: رونمایی از 3 طعم جدید مربا برای اولین بار در ایران

شرکت صنایع غذایی بهانه به عنوان یکی از برترین برندهای صنعت غذایی کشور در زمینه تولید انواع کنسروهای غیرگوشتی و تن ماهی، انواع مرباجات، انواع ترشیجات و شوریجات و تولید رب گوجه ‌فرنگی فعالیت می کند. نشریه اقتصاد و نمایشگاه به مناسبت برگزاری بیست و هشتمین رویداد بین المللی ایران آگروفود با با روح الله جبرائیلی مدیرعامل شرکت صنایع غذایی بهانه گفت و گویی داشته است که می خوانید:
مدیرعامل شرکت صنایع غذایی بهانه با اشاره به تاریخچه فعالیت این شرکت گفت: گروه صنایع غذایی بهانه فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ آغاز کرد و طی فعالیت خود موفق به کسب سهم بزرگی در بازار صنعت مواد غذایی کشور شده است.
وی با اشاره به میزان تولیدات این شرکت تصریح کرد: گروه صنایع غذایی بهانه با تولید ۷۰ نوع محصول در بالاترین کیفیت و استاندارهای روز جهانی یکی از متنوع ترین سبد محصولات را در صنعت مواد غذایی عرضه می کند.
جبرائیلی با اشاره به رونمایی از 3 محصول جدید مربا در نمایشگاه بین المللی ایران آگروفود گفت: در این دوره از نمایشگاه از 3 محصول جدید مربا رونمایی کرده ایم که پیش از این فقط در کشورهای اروپایی تولید می شد اما ما نخستین شرکت ایرانی هستم که پروانه ساخت و تولید استاندارد آن را گرفته‌ایم.
مدیرعامل صنایع غذایی بهانه با بیان دستاوردهای این شرکت در حوزه تولید خاطرنشان کرد: این شرکت انواع کنسروهای غیرگوشتی، تن ماهی، انواع مرباجات، انواع ترشیجات و شوریجات و رب گوجه‌فرنگی را در ابعاد مختلف با حجم بالغ بر 16 تن تولید می کند.
وی با بیان اینکه بیشترین تمرکز فعالیت صنایع غذایی بهانه در زمینه صادرات است افزود: محصولات بهانه به 32 کشور مختلف صادر می شود که از این میزان، به 17 کشور به صورت فعال صادرات داریم.
جبرائیلی با بیان اینکه این شرکت از کادری مجرب و متخصص بهره می برد؛ افزود: بالغ بر ۲۷۵ پرسنل به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیر مستقیم با مجموعه ما همکاری می کنند.
مدیرعامل صنایع غذایی بهانه نمایشگاه را فرصت مناسبی برای رونمایی از نوآوری ها، دستاورها و افزایش سطح همکاری های تجاری میان شرکت ها دانست و افزود: این دوره از نمایشگاه ها از رونق بیشتری نسبت به سال گذشته برخوردار است و شرکت های داخلی و خارجی بیشتری نسبت به گذشته در این رویداد بزرگ صنعت مواد غذایی کشور شرکت کرده اند.
جبرائیلی با اشاره به موانع و چالش های صنعت غذایی گفت: یکی از مشکلات اساسی که گریبان این صنعت را گرفته است، بحث تورم قیمت ها و در نتیجه رکود ناشی از کاهش قدرت خرید مصرف کننده است، این صنعت با چالش های دیگری نظیر نوسانات نرخ ارز، محدودیت در خدمات بانکی بین‌المللی، تامین مواد، ماشین آلات و تجهیزات به دلیل تحریم ها، مواجه است..
وی با بیان اینکه این صنعت نیازمند حمایت دولت است؛ گفت: متاسفانه در دولت قبلی حمایت خاصی از تولیدکنندگان صورت نگرفت اما در دولت جدید با توجه به برنامه های ارائه شده و عملکردها؛ انتظار می رود برای تحقق شعار سال حمایت از تولیدکنندگان به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ثبات قیمت، جلوگیری از نوسانات ارزی، تامین منابع ملی و ارائه تسهیلات بانکی و رونق صادرات از طریق اعطای مشوق های صادراتی می تواند وضعیت صنعت مواد غذایی را بهبود دهد.Source link

EnglishPersian