Select Page


هاشم احمدی مدیرعامل «شرکت افق قطعات آسیا»: «افق قطعات آسیا» بزرگترین عرضه کننده قطعات ماشین آلات چاپ و صحافی در بازار ایران است

شرکت افق قطعات آسیا با بهره مندی از تجربه چندین ساله خود و همکاری متخصصین آموزش دیده مکانیکال – الکترونیک – بازرگانی و به پشتوانه خدمات ارائه شده خود در زمینه شناخت و تهیه قطعات اورجینال از مراکز تولید کشورهای اروپایی ، آمریکایی ، کانادا و همچنین تجربه نصب و راه اندازی تعداد فراوانی از ماشین آلات چاپ و صحافی در چاپخانه های ایران ، افغانستان ، آلمان و کانادا خدمات خود را با نام تجاری افق قطعات آسیا ارائه می کند.
این شرکت، وارد کننده قطعات اورجینال ماشین آلات چاپ و صحافی، ماشین آلات دست دوم هایدلبرگ، پلار، رولند، KBA، میلر، کوموری،مولر مارتینی، ملزومات مصرفی، مرکب، لاستیک سیلندر، داروهای آب و شستشو، پودر خشک کن ABC و اسفنج جامد از انگلستان و نماینده شرکت DMD Graphic کانادا است.
در حاشیه نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته با هاشم احمدی مدیر عامل شرکت افق قطعات آسیا و از فعالان سرشناس در کار تعمیرات و نصب ماشین آلات صنعت چاپ گفت و گویی انجام داده ایم که می خوانید:
لطفا سوایق اجرایی خود را در صنعت چاپ و صحافی بیان کنید؟
من هاشم احمدی با 35 سال سابقه در صنعت چاپ و صحافی مدیرعامل شرکت افق قطعات آسیا هستم، همچنین عضو هیئت مدیره انجمن وارد کنندگان ماشین آلات چاپ و صحافی، انجمن صادر کنندگان چاپ و همچنین هیئت مدیره کاروان مهربانی صنعت چاپ نیز می باشم.
شرکت افق قطعات آسیا در چه زمینه ای فعالیت می کند؟
شرکت افق قطعات آسیا، قطعات و ماشین آلات صنعت چاپ را که شامل چهار هزار قلم می شود از اروپا، آسیا و بخشی از تولیدات داخل تامین و به بازار عرضه می کند.
در زمینه تحقیق و توسعه چه گام هایی برداشته اید؟
با توجه به سیاست هایی که در سال گذشته تدوین کرده‌ایم، قصد داریم ضمن رونمایی از برندهای جدید، یکسری قطعات و ماشین آلاتی را که قبلا از کشورهای خارجی وارد می‌شد، در سال آینده به بازار عرضه کنیم.
در زمینه اشتغالزایی چه اقداماتی انجام داده اید؟
با توجه به اینکه بخشی از صنعت چاپ آسیب دیده است و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند فعلا برنامه ای برای افزایش نیرو نداریم، البته کاهش نیرو نیز نخواهیم داشت.
شرکت افق قطعات آسیا جه دستاوردی در عرصه تولید داشته است؟
شرکت افق قطعات آسیا با توجه به کیفیت و حجم بالای قطعات در انبار خود بزرگترین عرضه کننده قطعات، ماشین آلات چاپ و صحافی در بازار ایران محسوب می شود.
در زمینه مشتری مداری چه اقداماتی انجام می دهید؟
من معتقدم مشتریان سرمایه اصلی شرکت هستند، تحویل سریع سفارشات، ارائه تسهیلات و خدمات پس از فروش، ارائه گارانتی، پشتیبانی از محصولات و توجه به نظرات و پیشنهادات آنها در سرلوحه فعالیت های شرکت افق قطعات آسیا قرار دارد.
مزیت های رقابتی شما در بازار چیست؟
مزیت ما نسبت به رقبا با توجه به موجودی بالای انبار، تحویل سریع سفارشات با قیمت مناسب به مشتریان می باشد، این در حالی است که سایر فروشندگان هرینه ها را به صورت دلاری از مشتریان خود دریافت کرده و پس از پانزده روز تحویل می دهند.
در زمینه صادرات چه دستاوردهایی داشته اید؟
با توجه به حضور شرکت افق قطعات آسیا در تعدادی از نمایشگاه های برون مرزی از جمله در کشورهای ترکیه،ترکمنستان،افغانستان و اربیل عراق موفق به جذب مشتریان خود در این کشورها شده ایم و میزان صادرات ما بالغ بر ۲۵۰ هزار دلار در سال است.
وضعیت صنعت چاپ و صحافی را چگونه ارزیابی می کنید؟
با توجه به شرایط تحریم اقتصادی و مشکلات ناشی از کرونا، که سبب شده صنعت چاپ و صحافی با آسیب های جدی مواجه شود، حمایت بخش دولتی و بانکی برای رونق این صنعت الزامی است، بخش افست نیز به دلیل گرانی کاغذ و تمایل بیشتر مردم به استفاده از فضای مجازی با خسارات فراوانی مواجه شده است و من معتقدم بخش صنعت چاپ مجبور خواهد شد به سوی چاپ دیجیتال حرکت کند. از سوی دیگر با روی کار آمدن دولت جدید و برنامه‌هایی که در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی اعلام شده است امیدواریم وضعیت این صنعت بهبود پیدا کند.Source link

EnglishPersian