Select Page


اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛  از آنجا که داده‌های صنعتی نشان داد که موجودی ذخایر ایالات متحده به دنبال وقوع 2 طوفان بیش از حد انتظار افزایش یافته و همچنین بیانگر کمبود عرضه با وجود بهبود وضعیت تقاضا است، قیمت نفت روز چهارشنبه بیش از 1دلار افزایش یافت و سودهای یک شبه خود را گسترش داد.

همچنین از آنجا که برخی از اعضای گروه اوپک پلاس برای افزایش عرضه، با وجود کمبود در بازار انرژی و بحران نفت و گاز در اروپا دچار چالش شده‌اند، قیمت‌ها حمایت شد.

معاملات آتی نفت خام برنت پس از تجربه 44سنت افزایش قیمت در روز سه‌شنبه، 0.95دلار معادل 1.3درصد افزایش یافت و به 75دلار و 31سنت در هر بشکه رسید.

همچنین معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا به دنبال 35سنت سود در جلسه معاملاتی گذشته، با 1.07دلار معادل 1.5درصد رشد، به قیمت 71دلار و 56سنت در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.

پس از فشار مشکلات گروه املاک و مستغلات چینی اورگراند در روز دوشنبه روی بازارهای بزرگ، تمرکز بازار نفت به سمت نگرانی‌های محدودیت عرضه معطوف شد.

راویندا رائو، نایب رییس کامودیتی‌ها در کارگزاری کوتاک اذعان داشت: “به دنبال انتشار گزارش موسسه نفت آمریکا که نشان‌دهنده کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته است، قیمت نفت پشتیبانی شد.”

وی در ادامه گفت: “با این حال، قیمت‌ها هنوز در انتظار داده‌های اداره اطلاعات انرژی که اواخر امروز منتشر می‌شود و همچنین تصمیم در خصوص سیاست‌های پولی فدرال رزرو است. در آینده نزدیک، نفت خام ممکن است هم‌راستا با بازارهای بزرگ‌تر، با تمرکز بر سیاست چین و فدرال رزرو حرکت کند.”

منابع بازار، با استناد به داده‌های موسسه نفت آمریکا در روز سه‌شنبه، اعلام کردند که موجودی ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 17سپتامبر، 6.1میلیون بشکه کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که این رقم بسیار بیشتر از میزان پیش‌بینی شده بود. بازار امروز در انتظار داده‌های دولتی ایالات متحده برای تایید نهایی افت ذخایر است.

جفری هالی، تحلیلگر کارگزاری OANDA اظهار کرد: “با توجه به تنوع عوامل حمایتی در فضای انرژی، به ویژه قیمت بالای گاز طبیعی، در حال حاضر به احتمال زیاد کاهش قیمت‌ها کوتاه مدت باشد.”Source link

EnglishPersian