Select Page


جهانگیر حبیبی عضو هیئت مدیره و عضو ستاد اجرایی اکسپو: همدلی در صلح جهانی با گره زدن به فرش ایرانی
بزرگترین رویداد بین ملت ها در اکسپو 2020 دوبی کار خود را آغاز کرده است و خداوند را سپاسگزاریم که کار ساخت پاویون جمهوری اسلامی ایران به اتمام رسیده است و امروز توسط وزیر محترم صمت از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد؛
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه ها، جهانگیر حبیبی عضو هیئت مدیره و عضو ستاد اجرایی اکسپو دوبی با برشمردن شاخص های پاویون ایران به تبیین آن پرداخت و گفت: پاویون ایران از نظر جغرافیایی ما در بهترین نقطه اکسپو قرار دارد..
وی با اشاره به معماری اصیل، روح نواز و زیبای پاویون ایران افزود: این معماری نظر بازدیدکنندگان را به سمت خود جلب می کند.
حبیبی در ادامه عنوان کرد: ‌ موضوع سوم شهرزاد ایرانی است که حکایت از هزار و یک شب برای خنثی کردن فتنه و فتنه گری، نامهربانی و جلوگیری از جنگ و خونریزی و نشانه اصالت مردم ایران زمین است.
وی با اشاره به نصب مجسمه اسطوره ای سیمرغ در پاویون ایران اظهار داشت: سیمرغ افسانه ای ایران زمین؛ حاکی از گذر هزاران هزار مرغ از هفت وادیست که وادی های تحقیق،سیرو سلوک، کسب و دانش، بی اعتنایی به دنیا، وحدت، حیرت و درنهایت پیوستن به محبوب باقی و زندگی جاوید را به نمایش گذاشته است، سیمرغ ایرانی سیمرغ در پاویون ایران دقیقا مطابق با تم اکسپو است که نشان از پیوند افکار و خلق آینده برای بشریت دارد.
رییس ستاد اجرایی اکسپو ایرانگردی و نمایش تمدن ایران زمین به جهانیان، یکی از شاخص های مهم پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو دوبی قلمداد کرد.
عضو هیئت مدیره شرکت سهامی نمایشگاه ها افزود: هنر و ارزشمندی فرش ایران را با سابقه طولانی و شاهکار انگشتان دستان هنرمندان عزیز ایران زمین به عنوان یکی از کالاهای با اصالت و مزیت دار ایران به جهانیان نشان خواهیم دهیم.
حبیبی گفت: در این اکسپو شهر فرنگ قدیمی را به شهر جدید ایرانی تبدیل کردیم و بازدید کنندگان با دیدن نقاط مختلفی از ایران شهر ایرانی را به یاد خواهند داشت و برای دیگران هم نقل خواهند کرد.
وی تصریح کرد: پاویون ایران توانمندی عظیمی است که در دل خاک پاک ایران نهفته که همان معادن ایران است؛ توانمندی های معدنی ایران با استفاده از تکنولوژی های جدید به بهترین نحو به بازدیدکننده ها نمایش داده می شود. از سوی دیگر، بخش صنعت و اقتصاد و دستگاه هایی مثل وزارت اقتصاد دارایی ، دبیرخانه مناطق آزاد تجاری و وزارت صمت توانمندی های مربوط به خود را در این بخش به نمایش می گذارند.
عضو ستاد اجرایی اکسپو اضافه کرد : یکی از محورهای اصلی پاویون کشورمان تنوع غذای ایرانی است که چهارصد نوع غذا و پیش غذا به عنوان تنوع غذایی مردم ایران در اکسپو به جهانیان نشان خواهد داد.
حبیبی با اشاره به اینکه، هنر و موسیقی اصیل ایرانی، اقوام مختلف و آیین و رسوم استان های کشور حاکی از عمق هنر ایران است افزود: تنوع اقوام و همزیستی مسالمت آمیز آنان در این بخش در معرض دید بازدیدکنندگان فرار داده خواهد شد.
وی دوازدهمین شاخص پاویون ایران، دانش پیشرفته و های تک ایران دانست و افزود: بخش های تک در سالن دیگری به نمایش گذاشته شده و تنها گوشه ای از قدرت علم و فناوری ایران را برای راحتی و سهولت و زندگی بهتر بشریت به جهانیان نشان خواهد داد.
حبیبی خاطرنشان کرد: محور سیزدهم معرفی تولید داروها با مزیت رقابتی در ایران است. بازدید کنندگان از سراسر جهان که به اکسپو می آیند و از پاویون ایران دیدار و بازدید می کنند پس از دیدار از سالن های مختلف، به بخش تجاری میرسند و اکثر بازدید کنندگان در آنجا یادگاری و سوغات مورد نظر خود را از این بخش تهیه می کنند و به عنوان یادگاری اکسپو دوبی و سالن های مرتبط با ایران به همراه خواهند داشت.
و در پایان چهاردهمین محور پاویون ایران، موضوع فرش با شعار همدلی با یک گره است. ابتکاری که از سال های گذشته، فعالان اکسپو در شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران، در اکسپو شانگهای آن را رقم زده اند و حالا در اکسپو دوبی تکرار شده است. بازدید کنندگان می توانند با یک گره که در این فرش با نظارت یک استاد کار فرش می زنند در بافت فرش همدلی مشارکت کنند و با یک گره که نماد صلح و دوستی و همدلی و صمیمیت بین جوامع بشری است همدلی با مردم ملت های مختلف را نشان دهند و با یک گره نقش بسته در فرش همدلی، مشارکت و حضور خود را در کنار سایر بازدیدکنندگان به یادگار بگذارند .
خدا را شاکرم که پس از حدود دوسال فعالیت شبانه روزی، امروز با افتخار پاویون جمهوری اسلامی ایران افتتاح و بهره برداری شده است. در این راه سخت بسیاری مارا همراهی کردند و کمک کردند که از خدای مهربان برای آن ها آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
پاویون جمهوری اسلامی ایران به تعبیر نفر اول نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در امارات با اقتدار درخشید، پاویون جمهوری اسلامی ایران پاویونی با اصالت، محجوب و با حیای ایرانی است و از این بابت شکر میکنیم خدای مهربان را که به ما کمک کرد و به نتیجه رسید .Source link

EnglishPersian