Select Page


هفته معدن ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دبی با استقبال چشمگیر مقامات و بازدیدکنندگان خارجی روبرو شده است.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها، دیدار هیئت ها و مقامات بلندپایه ایرانی و خارجی و برگزاری نشست های B2B بین تجار و فعالان معدنی ایران و دیگر کشورها و معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های این صنعت به بازدیدکنندگان از جمله برنامه هایی است که در هفته معدن ایران در اکسپو حال انجام است.

هفته معدن که از 27 آذر تا 4 دی ماه در حال برگزاری است با هدف ارتقای جایگاه و توسعه فرهنگ معدن‌کاری و همچنین ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری در بخش معدن کشور برگزار شده است و در این هفته هر روز به یکی از بخش های معدن کشور اختصاص داده شده است و روزهای این هفته شامل، معدن و مصالح ساختمان و سنگ نما، معدن و صنعت مس، معدن و صنعت سرب معدن و صنعت آلومینیوم، معدن و سنگ آهن و فولاد، معدن و طلا و معدن و بخش استارت آپ‌ها می شود.

رسمی مدیر پاویون استرالیا

اعطای نشان یادبود به رئیس خانه معدن ایران

در نشستی که به دعوت رسمی مدیر پاویون استرالیا و حضور هیات مدیره خانه معدن ایران و مدیر معادن شهر پرت استرالیا برگزار شد، کمیسر ژنرال پاویون استرالیا، نشان یادبودی برای تجلیل از رئیس خانه معدن ایران، اعطا کرد.

با خانم اینگرید اروزکو فرناندز ، مدیر تجارت خارجی پاویون مکزیک و پیشنهاد همکاری های معدنی در حوزه مصالح ساختمانی با ایران

دیدار مدیر تجارت خارجی پاویون مکزیک با رئیس خانه معدن

اینگرید اروزکو فرناندز ، مدیر تجارت خارجی پاویون مکزیک با رئیس خانه معدن ایران دیدارکرد و خواهان همکاری های معدنی در حوزه مصالح ساختمانی با ایران شد.

ارتباطات پاویون فرانسه

نشست مدیر ارتباطات پاویون فرانسه با هیات مدیره خانه معدن ایران

با دعوت مدیر ارتباطات پاویون فرانسه از هیات مدیره خانه معدن ایران در سومین روز از هفته معدن(روز صنعت سرب و روی) نشست مشورتی و امکان سنجی مراودات تجاری و مطالعاتی در حوزه صنعت معدنکاری انجام گرفت. نکات طرح شده توسط هیات مدیره خانه معدن ایران در این نشست شامل موارد زیر است:

امروزه دولت ها به منظور گسترش خلاقيت و نوآوري بايستي نسبت به برنامه ريزي با اخذ رويکردي سيستمي و نگاه رو به آينده اقدام نموده و با اخذ تدابير و تمهيداتي از اين نظير امکان تحقق توسعه اي پايدار را در جوامع خود بيش از پيش فراهم نمايند.

آينده نگاري و ترويج برخي الزامات فناورانه در صنعت معدنکاری برای ایران میبایستی تکمیل شده و موجبات توسعه يادگيري و نوآوري نظام يافته و تدوين الگوهاي نوين مديريتي و تحول در عرصه معدنکاری ، ايجاد بسترها و زيرساخت هاي لازم و … برای این صنعت خاص و کلیدی فراهم آورده شود .

گفتنی است؛ معادن آهن فرانسه در شمال شرق آن کشور است و نزدیک آن محل کارخانه‌های فولادسازی بسیاری تأسیس شده‌است. میلیون‌ها نفر از مردم فرانسه در کارخانه کار می‌کنند و به کسب و تجارت اشتغال دارند. مهم‌ترین معادن کشور فرانسه شامل،آهن، بوکسیت، زغالسنگ، پتاس، نمک، نیکل، سولفور، فسفات، سرب، ماده اولیه ساختمانی، روی ، پیریت و اورانیوم می باشد .Source link

EnglishPersian