Select Page
1400 06 17 خدمات مشاوره استراتژی 004

خدمات مشاوره استراتژی

مشاوره استراتژی

خدمات مشاوره برنامه ریزی استراتژی

مشاوره مدیریت استراتژیک خدمتی است که به سازمان‌ها کمک می­‌کند تا با هدایت منابع موجود، به نحوی موثر و کارا از رقبای خود متمایز گردند و با نیل به اهداف منحصر به فرد، در راستای توسعه کسب‌وکار خود، گام بردارند.

مدیریت استراتژیک، فرآیند پیگیری ماموریت سازمان براساس رابطه بین سازمان و محیط پیرامون آن می­‌باشد و در لغت به فعالیت تصمیم­‌سازی استراتژیک در یک سازمان، اشاره دارد.
برنامه­‌ریزی استراتژیک، فرآیندی مستمر برای ارزیابی و کنترل تجارت و یا صنعتی است که سازمان مذکور در آن حضور دارد.

ایجاد ساز و کار ارزیابی رقبای کنونی و آتی، ارزیابی هدف­گذاری انجام شده و تحلیل استراتژی‌های رقابتی و همچنین بازنگری دوره­‌ای استراتژی­‌ها در راه کشف انحراف بین برنامه و اجرا و در صورت نیاز، ارائه و تدوین استراتژی جایگزین از اهم مسئولیت­‌های مشاوره استراتژیک می­‌باشد.
خلاصه کلام اینکه، مشاوره مدیریت استراتژیک عملا در ایجاد اتحاد و هماهنگی بین عملکردهای گوناگون موجود در یک سازمان نقش به‌­سزایی ایفا می­‌کند.

از مهمترین فواید مدیریت استراتژیک می­‌توان به شناسایی و اولویت‌­بندی فرصت­‌ها اشاره نمود. رفتن به سوی محصولات و خدمات و یا بازارهای جدید، تنها زمانی قابل انجام خواهد بود که پیش­‌تر در سند استراتژی سازمان در خصوص آن، برنامه‌ ریزی صورت گرفته باشد.

مدیریت استراتژیک باید به سازمان این اختیار و توانایی را بدهد که فعالیت مدنظر این برنامه، مورد بررسی “هزینه-فایده” قرار گیرد تا سودآوری آن برای سازمان، مشخص گردد.

از این‌رو، بهره‌مندی از مشاور استراتژیک برای تدوین استراتژی‌های مناسب برای توسعه مواردی همچون مارکتینگ، مشاور برندینگ، مدیریت منابع انسانی و… نقش بسزایی در پیشرفت یک کسب‌وکار دارد.

شرکت افق پویان توسعه، با بهره‌مندی از متخصصان خبره، بهترین خدمات مشاوره استراتژی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با برنامه ریزی و توان بیشتری در راستای اهداف سازمان و کسب‌وکار خود، حرکت نمایید و میزان تحقق و دستیابی به چشم‌اندازهای سازمانی را به طور چشمگیری افزایش دهید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص خدمات مشاوره استراتژی، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید؛ کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

پیشنهاد ما

1400 06 17 خدمات مشاوره استراتژی 004

مشاوره استراتژی

1400 06 17 خدمات مشاوره عارضه یابی 006
1400 06 17 خدمات مشاوره مدیریت برند 002
1400 06 17 خدمات مشاوره Business Model 005

مشاوره

Business Model

1400 06 17 خدمات مشاوره مدیریت محصول 003

مشاوره مدیریت محصول

1400 06 17 خدمات مشاوره Marketing Plan 003

مشاوره

Marketing Plan

1400 06 17 خدمات مشاوره قیمت گذاری 003
1400 06 17 نوآوری 003 scaled

نیاز روز نوآوری

1400 06 17 کارآفرینی 007

نیاز روز کارآفرینی

1400 06 17 عارضه یابی 002

نیاز روز عارضه‌یابی

1400 06 17 پسا کرونا 002

نیاز روز پسا کرونا

1400 06 17 محیط زیست 003

نیاز روز محیط زیست

1400 06 19 ادج استراتژی 002

نیاز روز Edge Strategy

شرکت صنایع برودتی نوین – توان سرد نوین - businesstk.com

شرکت صنایع برودتی نوین – توان سرد نوین

شرکت صنایع برودتی نوین – توان سرد نوین   درباره شرکت صنایع برودتی نوین شرکت صنایع برودتی نوین دارای توانایی بالا در تولید...
ممیزی استاندارد ایزو 10002 - businesstk.com

ممیزی استاندارد ایزو 10002

ممیزی استاندارد ایزو 10002   استاندارد ISO 10002 – رسیدگی به شکایات مشتری (ISO 10002:2014) امروزه در شرکت ها و کسب و کارها،...
شهرک صنعتی اردستان

شهرک صنعتی اردستان استان اصفهان

شهرک صنعتی اردستان استان اصفهان مشاوره شهرک صنعتی اردستان استان اصفهان مشاوره مدیریت شهرک صنعتی اردستان مساحت کلی شهرک 18 هکتار...

خدمات مدیریت

مشاوره مدیریت

استراتژی

برنامه ریزی استراتژی
راهبرد مدیریت استراتژی

“برنامه‌ریزی راهبردی- استراتژیک- فرایندی است سازمانی برای تعریف راهبرد سازمان و تصمیم‌گیری برای چگونگی یافتن منابع مورد نیاز برای رسیدن به مقصود استراتژی، صورت می‌گیرد. این فرایند افراد و منابع را نیز شامل می‌شود.
برای آنکه سازمان بداند به کجا خواهد رفت باید بداند اکنون دقیقاً کجا قرار گرفته‌است. پس از آن باید آنچه می‌خواهد باشد را به درستی تعریف کرده و چگونگی رسیدن به آن جایگاه را مشخص کند. مستندات حاصل از این فرایند را برنامهٔ راهبردی سازمان می‌نامند.
برنامه‌ریزی راهبردی برای برنامه‌ریزی مؤثر به منظور تصویر کردن طرح و برنامه یک سازمان بکار می‌رود، اما هرگز نمی‌تواند مشخصا پیش‌بینی کند بازار در آینده دقیقاً چگونه خواهد بود و در آیندهٔ نزدیک چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.
متفکران و خبرگان حوزهُُ استراتژی در سازمان می‌باید استراتژی‌های سازمان را بر اساس زنده ماندن در شرایط سخت طراحی کنند.

درواقع برنامه‌ریزی راهبردی به نوعی تصویر رسمی آیندهٔ سازمان است. هر برنامهٔ راهبردی دست کم به یکی از پرسش‌های زیر پاسخ خواهد داد:

ما دقیقاً چه کار می‌کنیم؟
برای چه کسی کار می‌کنیم؟
چگونه کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم؟
در برنامه‌ریزی‌های تجاری ممکن است پرسش سوم به شکل زیر پرسیده شود:
چگونه می‌توان رقیب را از سر راه برداشت یا از رقابت اجتناب کرد؟
در این رویکرد بیشتر بدنبال شکست دادن رقیبان هستیم تا بهترین بودن!
در بسیاری از سازمان‌ها برنامه راهبردی دربارهٔ این است که سال آینده سازمان به کجا خواهد رسید که به‌طور معمول تر در خصوص سه تا پنج سال آینده (دراز مدت) نیز صادق است، اگرچه بعضی از سازمان‌ها چشم‌انداز خود را تا ۲۰ سال آینده گسترش داده‌اند.
برای آنکه سازمان بداند به کجا خواهد رفت باید بداند اکنون دقیقاً کجا قرار گرفته‌است. پس از آن باید آنچه می‌خواهد باشد را به درستی تعریف کرده و چگونگی رسیدن به آن جایگاه را مشخص کند.”

مشاوره استراتژی

مشاوره استراتژی

مشاوره استراتژیک در واقع یک تجزیه و تحلیل در خصوص مسائل مهم و برجسته هر سازمانی به شمار می آید که توسط مدیران ارشد سازمان از طرف مالکین به خاطر مدیریت منابع در جلسات خارج از سازمان تشکیل و تصمیم گیری های لازم اتخاذ می شود.

با توجه به روند تغییرات محیطی که امروز با سرعت بسیار زیادی در حال انجام است و پیچیده شدن تصمیمات سازمانی نیاز به برنامه جامع خواهیم داشت تا از پس این مشکلات به خوبی بر بیاییم این برنامه جامع همان برنامه است که در مشاوره طراحی می شود.

برای اینکه متوجه شوید که نیاز به مشاوره استراتژیک دارید یا خیر سوالات زیر را از خود بپرسید:

آیا شرکت شما زیان آور است؟
آیا سهم بازار را از دست می‌دهید؟
آیا شرکت در حال از دست دادن مدیران ارشد خود است؟
آیا تصمیم گیری های استراتژیک شرکت مبهم و گیج کننده است؟
آیا شرکت از تکنیک های مدیریت فرایند کسب و کار استفاده می‌کند؟
مفهوم مشاوره چیست؟
مشاوره مدیریت خدمتی است که به سازمان­ها کمک می­کند تا با هدایت منابع موجود، به نحوی موثر و کارا از رقبای خود متمایز گردند و با نیل به اهداف منحصر به فرد، در راستای توسعه کسب و کار خود گام بردارند. مدیریت فرآیند پیگیری بیانیه ماموریت سازمان بر اساس رابطه بین سازمان و محیط پیرامون آن می­ باشد و در لغت به فعالیت تصمیم­‌سازی در یک سازمان اشاره دارد. مدیریت با به­‌کارگیری تکنیک­های ارزیابی نظیر تحلیل SWOT (نقاط ضعف، قوت، تهدید، فرصت) راهبری می­‌گردد.

مشاوره استراتژیک | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | خدمات
نقش مشاوره در سازمان
مشاوره استراتژیک می ­بایست از قوت­های سازمان بهترین استفاده را برده و نقاط ضعف سازمان را کاهش دهد، می­‌بایست فرصت­های موجود را شناخته و تهدیدها را نادیده نگیرد. برنامه­‌ریزی استراتژیک فرآیندی مستمر برای ارزیابی و کنترل تجارت و یا صنعتی است که سازمان مذکور در آن حضور دارد.

ایجاد ساز و کار ارزیابی رقبا کنونی و آتی، ارزیابی هدف­گذاری انجام شده و تحلیل های رقابتی و همچنین بازنگری دوره­ای استراتژی­ ها در راه کشف انحراف بین برنامه و اجرا و در صورت نیاز ارائه و تدوین جایگزین از اهم مسئولیت­های مشاوره می­‌باشد. خلاصه کلام این که مشاوره مدیریت عملا در ایجاد اتحاد و هماهنگی بین عملکردهای گوناگون موجود در یک سازمان نقش به‌­سزایی ایفا می­کند.

مهم ترین فواید مشاوره مدیریت
از مهمترین فواید مدیریت استراتژیک می­‌توان به شناسایی و الویت ­بندی فرصت­ها اشاره نمود. رفتن به سوی محصولات و خدمات و یا بازارهای جدید، تنها زمانی قابل انجام خواهد بود که پیش­تر در سند  سازمان در خصوص آن، برنامه‌­ریزی صورت گرفته باشد.

مدیریت باید به سازمان این اختیار و توانایی را بدهد که فعالیت مدنظر این برنامه مورد بررسی “هزینه-فایده” قرار گیرد تا سودآوری آن برای سازمان مشخص گردد. از این رو بهره مندی از مشاور استراتژیک برای تدوین استراتژی های مناسب برای توسعه مواردی همچون مارکتینگ، مشاور برندینگ، مدیریت منابع انسانی و.. نقش بسزایی در پیشرفت یک کسب و کار دارد.

خدمات مشاوره
خدمات مشاوره استراتژیک به منظور بهبود عملکرد، تدوین و توسعه استراتژی های کاربردی جهت بهبود و ارتقاع عملکرد سازمان عبارتند از:

تدوین برای تجزیه و تحلیل محیط خارجی و داخلی
تدوین های مورد نیاز برای رهبری و هدایت تیم
تدوین متناسب با چشم انداز در نظر گرفته شده برای سازمان
تدوین های مرتبط با مارکتینگ خدمات درمانی
تدوین مبنتنی بر هرکدام از واحد های سازمان به صورت مجزا

مراحل اجرای پروژه
به­ طور کلی فرآیند مدیریت استراتژیک را می­توان به چهار مرحله تقسیم نمود:

تحلیل وضعیت
تدوین
پیاده­ سازی و اجرای
کنترل و ارزیابی
مرحله اول- تحلیل وضعیت:
در این مرحله با توجه به بررسی محیط یک سازمان، به ترتیب موارد زیر پیگیری و اجرا می­گردد:

تحلیل وضعیت
اهداف بلندمدت، ماموریت سازمان (علت وجودی و اینکه چه هستیم)، چشم‌انداز سازمان (چه می‌خواهیم باشیم)
تعیین روش ارزیابی محیط سازمان و تشکیل تیم های اجرایی
جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل محیط داخلی و قابلیت‌های سازمان
جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل محیط خارجی
تهیه گزارش فاز یک در قالب بررسی محیط داخلی و خارجی
تایید گزارش محیط سازمان
مرحله دوم- تدوین استراتژی:
در تدوین استراتژی باید ابتدا مجموعه استراتژی‌های قابل استفاده را لیست کرده و سپس با استفاده از مدل‌های مختلفی که در بحث‌های مدیریت استراتژیک آمده است و با توجه به نتایج بدست آمده در تحلیل وضعیت که در مرحله اول آمده است استراتژی برتر را انتخاب کرد. نکته بسیار مهم این است با توجه به احتمالی بودن و عدم قطعیت در محیط کسب و کار مشاور برای کسب و کار مذکور می­باسیت به صورت موازی طرح های جایگزین در نظر گیرد، تا در صورت تغییر شرایط در محیط کسب و کار، سازمان از طرح های جایگزین استفاده نموده و اهداف و برنامه های استراتژیک خود را به روز نماید.

تعیین اهداف کلان
تعیین اهداف خرد (سالانه) و بودجه بندی
تهیه برنامه های اجرایی و برتر برای دسترسی به اهداف
مشاوره | مرکز مشاوره مدیریت ماهان | خدمات
نکات بسیار مهم تدوین
استراتژی با تعیین رسالت ( شامل ارزش ها، چشم انداز و ماموریت) و اهداف بلند مدت شرکت انجام می شود. بنابراین اگر مدیری در سازمان این ادعا را داشت که سازمان دارای است باید این سوال را جواب دهد که آینده کاری پیش بینی شده برای سه تا پنج سال آینده یا حتی چند سال بیشتر چه خواهد بود؟

اگر جواب درستی برای این سوال نداشته باشد و نتواند آینده روشنی را برای سازمان خود تصور نماید قطعا استراتژی نداشته و اتفاق خوشایندی هم نخواهد افتاد.

EnglishPersian