Select Page


دکتر جعفر صبحی مدیرعامل صنایع صبح پارلار آسیا: صنایع صبح پارلار آسیا بزرگترین تولید کننده برد های الکترونیکی لوازم خانگی در کشور است

صنایع صبح پارلار آسیا، در سال 1379 توسط دکتر جعفر صبحی، از اساتید برجسته برق و الکترونیک دانشگاه تبریز، در زمینه طراحی و تولید سیستم های الکترونیکی در یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی کشور، شهر تبریز، تأسیس گردید، اولین سیستم اتوماسیون تولیدی این شرکت مربوط به دستگاه تست انتهای خط تولید یخچال بود که در سال 1379 طراحی و تولید شد به دنبال آن نیز در سال 1381 اولین محصول تولیدی شرکت بنام کلید کولر کنترل از راه دور، طراحی و سپس به تولید انبوه رسید؛ این امر زمینه ساز تولید سایر محصولات شرکت در سالهای متمادی گردید.
صنایع صبح پارلار آسیا، به عنوان بزرگترین تولید کننده سیستم های الکترونیکی لوازم خانگی در کشور، با تکیه بر نیروهای متخصص دانشگاهی و کارآمد خود، توانست با طراحی و تولید بیش از 500 نوع محصول الکترونیکی در زمینه های مختلف مانند سیستم های کنترلر و نمایشگر انواع لوازم خانگی و خودرو، موفق به کسب عنوان برترین تولید کننده دانش بنیان از سوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری کشور در آبان ماه سال 94 گردد.
صنایع صبح پارلار آسیا، در راستای بهبود کیفیت و انطباق هرچه بیشتر با استاندارد های جهانی، از سال 1388 موفق به کسب گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیتISO:9001:2008 در طراحی و تولید سیستم های الکترونیکی گردید و در حال حاضر در راستای تکمیل چرخه رضایتمندی مشتریان، ضمن گسترش کمی و کیفی و تسریع در امر پاسخ دهی به مشتریان، اقدام به افزایش زمان گارانتی محصولات تا 24 ماه بدون قید و شرط و حتی نواسانات برق نموده است.
این شرکت، امید دارد تا با استفاده از آخرین تکنولوژی های موجود صنعت الکترونیک و با تکیه بر نیروهای متخصص و کارآمد ، نقش پیشگام خود را در افزایش رضایتمندی مشتریان به نحو احسن ایفا کند به طوری که با افزایش کیفیت، کاهش مصرف انرژی لوازم خانگی و حفظ محیط زیست کشور جایگاهی مطرح برای صنایع داخلی، در بازار رقابتی جهان ایجاد کند.
اقتصاد و نمایشگاه با جعفر صبحی رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع صبح پارلار آسیا و عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در گروه الکترونیک گفت و گویی انجام داده است که می خوانید:
برای سوال اول لطفا تاریخچه ای از فعالیت های شرکت صنایع صبح پارلار آسیا را برای مخاطبان ما تشریح کنید؟
شرکت صنایع صبح پارلار آسیا تولید کننده ی بردهای الکتریکی در صنعت لوازم خانگی ایران است و موفق شده است در طی فعالیت خود سهم عمده ای از بازار را به دست آورد و بخش عمده ایی از برد ها را تامین نماید.
صنایع صبح پارلار آسیا، در سال 1379 در زمینه طراحی و تولید سیستم های الکترونیکی در یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی کشور، شهر تبریز، تأسیس شد، اولین سیستم اتوماسیون تولیدی شرکت ما مربوط به دستگاه تست انتهای خط تولید یخچال بود که در سال 1379 طراحی و تولید شد و پس از آن نیز در سال 1381 اولین محصول تولیدی شرکت بنام کلید کولر کنترل از راه دور، طراحی و سپس به تولید انبوه رسید؛ این امر زمینه ساز تولید سایر محصولات شرکت در سالهای متمادی شده است.
اشاره کردید که سهم عمده ای از بازار را به دست آوردید، میزان تولیدات شما چقدر است و با چه شرکت هایی همکاری می کنید؟
ما روزانه حدود ۲۵۰۰۰ عدد برد تولید می‌کنیم و در بخش عمده ایی از بخش های صنعت لوازم خانگی از یخچال، پکیج گرمایشی، کولر(آبی و گازی)، اجاق گاز فر توکار، لباسشویی و… حضور چشمگیری داریم و در حوزه ی خودرو هم بخشی از نیاز بازار خودرو را تامین می کنیم.
چه برنامه ای برای گسترش فعالیت های خودتان در ایران دارید؟
واقعیت این است که اکثر بازار ایران در اختیار ما قرار دارد و در حال حاضر برای حضور بازار های منطقه و کسب سهمی از بازار آن ها تلاش می کنیم.
صادرات هم دارید؟
صادرات داریم اما به دلیل شرایط ناشی از اپیدمی کرونا صادرات نیز محدود شد با توجه به اینکه شرایط در حال بهبود است قطعا صادرات محصولات صنایع صبح پارلار آسیا افزایش خواهد یافت.
چه دستاوردهایی کسب کرده اید؟
ما از سال ۸۸ ایزو های مدیریت تضمین کیفیت را اخذ کردیم، یکی از مهمترین اولویت های مجموعه ما بحث بروزرسانی قطعات و ماشین الات مطابق با جدیدترین تکنولوژی های روز اخیراً هم که در حوزه ی خودرو وارد شدیم موفق به کسب استاندارد IATF در زمینه تولید و طراحی از DQS آلمان شدیم و سعی می کنیم که در همه ی حوزه ها براساس استانداردهای جهانی عمل نماییم.
در زمینه اشتغالزایی چه اقداماتی انجام داده اید؟
یکی از نقاط قوت مجموعه در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص است با توجه به طرح های توسعه ای و گسترش فعالیت های شرکت در آینده نیروهای جدیدی را جذب خواهیم کرد و در حال حاضر 560 نفر در مجموعه مشغول به فعالیت هستند.
برای سؤال آخر، لطفا بفرمایید با چه هدف و رویکردی در نمایشگاه بیست و یکم لوازم خانگی شرکت کردید و از چه محصول جدیدی رونمایی می کنید؟
ما هر سال 20 تا 25 عدد محصول جدید طراحی می کنیم، و قطعا در این نمایشگاه طبق سال های گذشته محصولات جدیدی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهیم ضمن اینکه این نمایشگاه فرصت خوبی برای تجدید دیدار با همکاران و مشتریان قدیمی و عقد قراردهای جدید استSource link

EnglishPersian