Select Page


محبوب خدایی کلوانق مدیرعامل گروه صنعتی آذریاپ: شرکت آذریاپ بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده ماشین آلات نانوایی در کشور

شرکت آذریاپ به عنوان برند اول در صنعت ماشین آلات نانوایی در کشور پیشگام است. اقتصاد و نمایشگاه با محبوب خدایی کلوانق مدیرعامل گروه صنعتی آذریاپ گفت و گویی انجام داده است که می خوانید:
لطفا تاریخچه ای از فعالیت های شرکت آذریاپ را برای مخاطبان ما تشریح کنید؟
از سال 1380 با اختراع و تولید نخستین دستگاه نانوایی مدرن، کار خود را شروع کردم و با دلگرمی و انگیزه ای که به دلیل استقبال بازار از نخسیتن اختراع و تولید اینجانب بدست آوردم توانستم با اختراع و تولید دستگاههای بیشتر تحت برند «مرمرپخت» فعالیت خود در صنعت نان را تداوم بخشیده و نهایتا در سال 1390با علامت تجاری ثبت شده «آذریاپ» توانستم به عنوان عرضه کننده پیشگام دستگاههای مدرن نانوایی جایگاه خود را در این صنعت مستحکم کنم. امروزه شرکت صنایع آذریاپ تبریز با علامت تجاری «گروه صنعتی آذریاپ» بزرگترین تولیدکننده و عرضه کننده ماشین آلات نانوایی در سطح کشور است.
فعالیت های شرکت آذریاپ را تشریح کنید ؟
امروزه شرکت آذریاپ با تمرکز بر صنعت نان و نانوایی مشغول انجام فعالیتهای مختلف در این ضنعت است. برخی این فعالیتها عبارتند از: تحقیق و توسعه محصولات کاملا بومی برای صنعت نان و نانوایی، بومی سازی و همگام سازی دستگاههای خارجی با ذائقه ایرانی، تولید دستگاههای و ماشین آلات مدرن برای پخت نان ایرانی کاملا منطبق با ذائقه ایرانیان، توزیع و پخش دستگاههای تولید در سطح کشور،خدمات رسانی و تامین قطعات دستگاههای نانوایی در سطح کشور، مطالعه مداوم بازار برای شناسایی نیازها و خواسته مصرف کنندگان و صادرات دستگاههای و ماشین آلات پخت نان به کشورهای همسایه و دیگر کشورها؛
خوشبختانه با استقبالی که کشورهای خارجی و بخصوص کشورهای حوزه تمدن ایرانی از دستگاههای تولیدی شرکت آذریاپ بعمل آورده اند امروزه شرکت آذریاپ علاوه بر توزیع در داخل کشور محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر می کند.
محصولات شما چه مزیت ها و ویژگی های منحصر به فردی دارد؟ در نمایشگاه امسال از چه محصولاتی رونمایی می کنید؟
مهمترین مزیت دستگاههای تولیدی آذریاپ وجود عنصر نوآوری و به صرفه بودن آنها برای نانوایان است زیرا شرکت آذریاپ با تحقیق و توسعه سیستماتیک سعی کرده است دستگاههایی اختراع کرده و تولید کند که هزینه های نانوایان را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داده و اقتصاد نانوایان را بهبود بخشد. به همین جهت دستگاههای تولیدی این شرکت همواره با استقبال چشمگیر مشتریان عزیز که همان قشر زحمت کش نانوایان هستند واقع می شوند. مزیت بعدی دستگاههای تولیدی شرکت آذریاپ کیفیت و ماندگاری این محصولات است که در طول سالهای مورد استفاده به خوبی فعالیت داشته و مورد استفاده واقع می شوند.مزیت دیگر شرکت آذریاپ نسبت به سایر شرکتهای رقیب، خدمات رسانی و تامین قطعات گسترده ماشین آلات نانوایی در سراسر کشو است که از طریق شبکه گسترده نمایندگی در سطح کشور انجام می شود. در کنار تمام موارد گفته شده زیبایی و اشغال فضای کمتر از دیگر مزیتهای دستگاههای تولیدی شرکت آذریاپ می باشد. در نمایشگاه امسال دستگاه کانتر نان و پکیج کامل اتوماسیون نانوایی رونمایی خواهند شد.
در عرصه صادرات چه دستاوردهایی داشته است؟
شرکت آذریاپ علاوه بر توجه به تولید و فروش در داخل کشور در عرصه صادرات هم بسیار فعال است. در سالهای اخیر خوشبختانه با دایر شدن نمایندگی فروش شرکت در کشورهای آذربایجان، ارمنستان و ترکیه دستگاههای تولیدی شرکت آذریاپ در این کشورها مشتریان خود را به خوبی یافته است. علاوه بر این با کسب استاندارد اروپا (CE) مشکلات مربوط به ارسال و ترخیص محصولات تولیدی شرکت آذریاپ در کشورهای اروپایی و غیره مرتفع شده و محصولات شرکت به این کشورها ارسال می شود. در کنار فروش و ارسال محصولات شرکت به کشورهای خارجی، ایرانیان ساکن در آمریکای شمالی، استرالیا، روسیه و حتی آمریکای لاتین مشتریان قابل توجهی هستند که با خرید دستگاههای ما شخصا نسبت به ارسال آن به کشورهای ساکن در آنجا اقدام می کنند.
آذریاپ تاکنون موفق به کسب چه افتخارات و دستاوردهایی شده است؟
شرکت آذریاپ هم اکنون بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده ماشین آلات نانوایی در کشور است. این شرکت به عنوان برند اول در صنعت ماشین آلات نانوایی کشور پیشگام است. به جرات می توان گفت که در صنعت ماشین آلات نانوایی هیچ شرکتی به اندازه آذریاپ اقتصاد نانوایی را تقویت نکرده است و هیچ شرکتی به اندازه شرکت آذریاپ ضایعات نان را کاهش نداده است. با این دستاوردها نان لواش ایرانی که در حال انقراض بود جانی دوباره گرفته است.Source link

EnglishPersian