Select Page


مهدی مهابتی مدیرعامل شرکت سبز فناوران آراد و مسوول سالن “های تک”: سالن “های تک” پاویون جمهوری اسلامی ایران با فناوری دیوار پروژکتور طراحی شده است

مهدی مهابتی مدیرعامل شرکت سبز فناوران آراد که مسوولیت سالن های تک پاوین جمهوری اسلامی ایران را به عهده دارد، با اشاره به مراحل انتخاب ایده دیوار پروژکتور یا وال پروجکشن، در گفت وگو با اقتصاد و نمایشگاه گفت: شرکت سبز فناوران آراد، جزو شرکت های دانش بنیان است که تجربه حضور درمحیط های مدیا و نمایشگاهی مختلفی را دارد و از 10 سال پیش فعالیت خود را در طرح های صداو تصویر، نمایشگرهای سه بعدی، و محیط های اینورسیو مدیا شروع کرده ایم.
ایده پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه اکسپو، زمانی مطرح شد که قرار بر این بود که برای اتاق فناوری های پیشرفته اقدامی را انجام دهیم که خود آن نمودی از فناوری باشد.
در این زمینه، در چند مرحله، ایده های مختلف توسط گروه های مختلف مطرح شد. اما از آنجا که معمار پاویون ایران به دنبال طرحی بود که حداقل یکی از اتاق ها را به صورت کاملا مینی مالیستی همراه با فناوری، سادگی و موثر و فراگیر همراه کند، در نتیجه طرح وال پروجکشن مورد پسند واقع شد.
وال پروجکشن طرحی است که در آن دیواره ها با تصویرو توسط پروژکتورها کاملا احاطه می شود. این نوع اجرای نمایشگاهی، یکی از ترندهای جهانی است که با استقبال زیادی مواجه شده است و برای ایجاد محیط های فراگیر و نمایشگاه ها، از این ایده استفاده می شود.
در حال حاضر، در خیلی از غرفه ها و پاویون ها در اکسپو از این شیوه استفاده می کنند و این شیوه در سایر نقاط جهان نیز با استقبال کم نظیری همراه شده است و به خصوص از سال 2018 ترند جهانی شده است.
یک سرمایه گذار در کشورهای غربی، آثار ون گوک نقاش مشهور هلندی را با ابعاد وسیع و پروژکتورها روی دیوارها به صورت اینورسیو مدیا اجرا کرد.
از این نوع موزه های وال پروجکشنی ون گوک در دنیا خیلی استقبال شد و همه مردم و محیط های عمومی و فراگیر مانند نمایشگاه ها، دوباره با پروژکتور آشتی کردند و بار دیگر، استفاده از پروژکتور در محیط های اینورسیو مدیا با چشم غیر مسلح، مورد توجه قرار گرفت و در دنیا سیل تقاضا برای پروژه های پروژکتوری اینورسیو مدیا آغاز شد.
در اکسپو نیز یک میدان در دوبی داریم که با 250 پروژکتور 4k از طریق طرح وال پروجکشن یک فضای جذابی را ایجاد کرده است.
براساس این نکات، برای این که طرحی داشته باشیم که هم ساده باشد و محیط را اشغال نکند و تکنولوژیک باشد و سوار بر موج فناوری های جهان باشد، وال پروژکشن را انتخاب کردیم و به این نتیجه رسیدیم که گزینه و ایده بسیار خوبی است
شرکت ما نیز تجربه چند طرح وال پروجکشن را از قبل داشت و با فناوری های مورد نظر این طرح را اجرا کردیم. در حال حاضر مسوولیت سالن های تک پاویون جمهوری اسلامی ایران با شرکت ماست و یک نفر از تیم ما به مدت شش ماه برای نگهداری و اپراتوری موضوع در دوبی و اکسپور حضور خواهد داشت.Source link

EnglishPersian