Select Page


رضا چینی مدیرعامل واحد آجر نماچین: مشتریان ما اقتدار واحد ما هستند
تولید محصول با 70 رنگ مختلف در شرکت آجرنماچین

کارخانه آجر نماچین به عنوان یکی از سرآمد ترین شرکت ها، در عرصه تولید انواع محصولات و مصالح ساختمانی، ازسال 1370 فعالیت خود را آغاز نموده است. حضور قدرتمندانه آجر نماچین، با به کارگیری بهترین و با کیفیت‌ترین دستگاه ها و تجهیزات به روز، و با بهره مندی از کادر فنی متخصص و پشتوانه 50 سال تجربه در تولید آجر، با استقبال چشمگیر مشتریان روبه رو گردید؛ و همین امر سبب موفقیت آجر نماچین در برآورده ساختن نیازهای مشتریان در صنعت ساختمان سازی گردیده است.شرکت آجر نماچین، با موافقت اداره کل صنایع، در زمینی به وسعت 100000 متر مربع در اصفهان (واقع در کیلو متر 6 جاده حبیب آباد)، با زیر بنای بیش از 17000 متر مربع، موفق به اخذ پروانه بهره برداری گردید. بخش های تولیدی، انبارداری، اداری، مالی و رفاهی واقع در کارخانه آجر نماچین، به صورت مستمر و نظام مند، در جهت ارائه بهترین خدمات، و توسعه زیر ساخت های عمرانی کشور، نقش خود را ایفا می کنند. شرکت آجر نماچین با بیش از 25 سال تجربه در زمینه تولید انواع محصولات آجری، موفق به راه اندازی خط تولید اتوماتیک آجر با کوره های پخت تونلی، کوره های پخت سریع و افزایش ظرفیت تولید اسمی تولید محصولات ساختمانی، تا 3،000،000 متر مربع در سال، که افزون بر 500 نوع آجر نما، تایل و کف فرش می باشد، گردیده است. توسعه و ارتقا هر یک از شاخه های مدیریتی آجر نماچین، شامل مدیریت های تولید، بازرگانی، حسابداری، خدمات مهندسی، کنترل کیفیت و تحقیقات و توسعه (R&D)، هر روز بر توانمندی ها و افتخارات این مجموعه می افزاید.
اقتصاد و نمایشگاه در حاشیه نمایشگاه ساختمان با رضا چینی مدیرعامل واحد آجر نماچین گفت و گویی انجام داده است:

ضمن معرفی خود تاریخچه ای از فعالیت شرکت آجرنماچین را شرح دهید؟
رضا چینی مدیرعامل واحد آجر نماچین هستم 62 ساله و جزو نسل سومی هستم که در تولید آجر فعالیت می کنم . بیش از 5 دهه است که با آجر اشنا شده ام و بالغ بر 42 سال فعالیت اجرایی در این حوزه را دارم از آجرهای دستی گرفته تا آجرهای سفال و در نهایت به سمت تولید تخصصی آجر های نما رفتم .کارخانه آجر نماچین به عنوان یکی از سرآمد ترین شرکت ها، در عرصه تولید انواع محصولات و مصالح ساختمانی، ازسال 1370 فعالیت خود را آغاز نموده است.
امروزه بالغ بر هفتاد رنگ آجر در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می کنیم و ارتباط بسیاری خوبی با مراکز علمی و دانشگاهی، جامعه مهندسی، سازمان های فنی حرفه ای کشور برقرار کرده ایم تا بتوانیم به بخش آموزشی این حوزه کمک کنیم و در بخش نیازمندی های واحد بتوانید از تحقیق و توسعه این مراکز آموزش استفاده نماییم.
در زمینه تحقیق و توسعه چه برنامه هایی دارید؟
واحد آجرنما چین به عنوان یک واحد نوآور به جامعه مخاطبان خودم عرفی شده و با ارتباط با جامع مهندسین ایده های نو را خلق می کند. برای تولید آجر های متنوع و برآورده کردن نیاز مشتریان لازم است ساختارهای آجر را تغییر دهیم و لازمه آن داشته R&D قوی است، ما نیاز داریم برای بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا با مراکز علمی خارج از کشور ارتباط داشته باشیم
داشتن تکنولوژی روز دنیا، استفاده از جامعه مهندسین و مخاطبان، R&D قوی، پشتوانه نیروی انسانی با تجربه و خلق ایده پردازی های نو در نما چین دست ما را برای این نوع تنوع ها باز گذاشته است و امروزه نه فقط در سطح ایران بلکه در سرتاسر جهان شناخته شده هستیم ما دائما به دنبال راه های جدیدی برای به کارگیری منابع انسانی، مالی و تکنولوژی مناسب، با تأکید بر استاندارد های ملی و بین المللی به منظور ایجاد محصولات بهتر و کارآمدتر، و خدمت رسانی خداپسندانه و صادقانه برای مشتریان هستیم.
چه اقداماتی در زمینه مشتری مداری انجام داده اید؟
داشتن سایت های مختلف برای ارتباط با مشتریان و دریافت انتقادات و پیشنهادات از نقاط قوت فعالیت ما است، خوشبختانه با جامعه مهندسین ارتباط نزدیکی داریم، حضور در سمینارهای مختلف، نمایشگاه بین المللی تهران ارتباط ما را با جامعه مهندسین و مخاطبان بیشتر می کند و این ارتباط عمیق باعث رشد مجموعه شده است، مشتریان ما اقتدار واحد ما هستند .
دستاوردهای صادراتی شرکت چه بوده است؟
خوشبختانه مواد اولیه بسیار مرغوب در ایران داریم و این نقطه قوت تولیدات ما نسبت به تولیدات اروپایی است. به این جهت که معادن مختلفی در ایران داریم که می‌توانیم آجر را با رنگ‌های ماده معدنی متفاوتی تولید کنیم. این رنگ ثابت خواهد بود در نتیجه نسبت به اروپایی‌ها قیمت تمام شده آجر بسیار کمتری خواهیم داشت چون آن‌ها برای تغییر رنگ آجرشان باید از رنگ دانه‌ها استفاده کنند. ولی ما از مواد معدنی مختلف استفاده می‌کنیم. ثبات رنگ ما بهتر خواهد بود. به همین جهت می‌توانیم ارزش افزوده بسیار مطلوبی در این صنعت داشته باشیم. ولی بخش صادرات، الفبایی غیر از مسائل تولید لازم دارد تا چیزی که در داخل کشور داریم استاندارد صادراتی را داشته باشد. بخش مهندسی تولید، تداوم تولید یکنواخت، باکیفیت و آنچه مربوط به صادرات و ارتباط خارجی است، حمل و نقل و بازاریابی در بازارهای متفاوت و اجرای صحیح تعهدات باید مورد توجه باشد تا صادرات با موفقیت همراه شود. باید به تعهد خود در مقابل مشتری خارجی به خوبی عمل کنیم تا صادرات موفق باشد.
نمایشگاه امسال ساختمان را چطور میبینید و چه محصول جدیدی ارائه می کنید؟
نمایشگاه پل ارتباطی تولیدکنندگان با جامعه مخاطبان خود است و من این سعادت را داشته ام از تعدادی از بزرگترین نمایشگاه های بین المللی در سطح دنیا بازدید داشته ام و به نظرم نمایشگاه بین المللی ساختمان ایران از بسیاری از نمایشگاه های اروپایی و آسیایی سطح بالاتری دارد. از نظر تنوع جنس و جامعه ی هدف با توجه به اینکه سال گذشته هم بحث کرونا بود و کنترل بهداشتی که در سطح نمایشگاه برقرار شد باعث حضور متخصصین در این رویداد شد که اقدام قابل توجه ای بود.من سال گذشته با مجریان نمایشگاهی تماس گرفتم و درخواست کردم که نمایشگاه حتما برگزار شود چون که رگ حیاتی و تغذیه روحی ما و ارتباط ما با جامعه مهندسین از طریق برگزاری نمایشگاه ها است برگزاری نمایشگاه کمک بسیاری خوبی به توسعه ی فعالیت های ما می کند به خصوص نمایشگاه بین المللی تهران که بزرگترین نمایشگاه صنعت ساختمان است.و اما محصولی که از سال های گذشته بر روی آن کار کردیم نمای خشک است یعنی آجر نما را با یک فاصله از ساختمان ایجاد کنیم تا یک تونل هوا بین دیوار و نمای ساختمان ایجاد بشود این تونل هوا سبب جلوگیری از هدر فتن انرژی هوای محیط بیرونی و داخلی خواهد شد..طبق بررسی هایی که انجام داده ایم متاسفانه میزان مصرف انرژی در ساختمان های کشور بالغ بر دو نیم تا سه برابر میانگین جهانی است و از میزان 35 درصد آن از دیوارهای پیرامونی به هدر می رود ما تصمیم گرفته ایم این مشکل را برطرف کنیم که هم به بحث محیط زیست و هزینه خانوار کمک فراوانی خواهد کرد. هدف ما این است که در نمای خشک علاوه بر جلوگیری از هدر رفتن انرژی در زمینه زیباسازی نما و سرعت ساختمان سازی قدم های مثبتی را برداریم در نمایشگاه امسال نیز از چند نوع نمای خشک رونمایی خواهیم کرد.
وضعیت کلی این صنعت را به طور کلی چگونه ارزیابی می کنید؟
ما مشکلاتی را در سطح برنامه ریزی کشور داریم مثلا دولت جدیدی مستقر می شود و اعلام می کند قصد ساخت یک میلیون واحد مسکونی بسازد و تولید کنندگان مجبور می شوند که تولیداتشان را اضافه کنند تا بتوانند این تعداد واحد مسکونی را جواب دهند، رئیس جمهور بعدی میاید صد هزار مسکن در سال ساخته می شود به عبارتی یک دهم و این موضوع مشکلات عدیده ای را برای تولیدکنندگان ایجاد می کند. با توجه به اینکه در دولت قبلی صنعت ساختمان با رکود مواجه شد اما حوزه ما با مشکل خاصی روبرو نشد با توجه به اینکه مصوباتی داریم که بین 60 تا 75 درصد از نماهای شهری باید از آجر استفاده کنند خوشبختانه بازار ما با مشکل خاصی مواجه نشده است.Source link

EnglishPersian