Select Page


مهندس حسن سعیدی مدیر ارشد «گروه شرکت های شینا »مطرح کرد: تولید بدون کارخانه در «گروه صنعتی شینا»

سه دهه از فعالیت گروه شرکت های شینا به عنوان یکی از شرکت های موفق در تولید و بازرگانی تجهیزات صنعت شیشه ، مهندسی واجرای نماهای مدرن ساختمانی، یراق آلات و سایر زمینه های مرتبط با صنعت ساختمان می گذرد. براین اساس گروه شینا بخش توسعه ای خود را با توجه به نما های مدرن، هوشمند سازی و زیبایی ساختمان ها گسترش داده و برای زیباتر کردن ساختمان ها به نوآوری در نور پردازی توجه داشته است .
نور پردازی حرفه ای و تخصصی جدیدا در فعالیت گروه شرکت های شینا مورد توجه قرار گرفته و در کنار آن هوشمند سازی ساختمان، بحث نور پردازی نماها و دکوراسیون داخلی را هوشمند کرده است.
شرکت در نمایشگاه امسال را چگونه ارزیابی می کنید. آیا به کسب وکار و ارتباط بهتر با متخصصان و مشتریان کمک کرده است؟
قطعا حضور در نمایشگاه ها خصوصا نمایشگاه تخصصی در و پنجره و نما و نمایشگاه صنعت ساختمان یکی از اهداف مهم و بزرگ گروه شرکت های شینا است که مکررا حضور داشته و دلیل آن ایجاد ارتباط قوی و بی واسطه با مشتریان و نیازمندان این صنعت در نمایشگاه است.
نگرش و باور گروه شرکت های شینا همواره این است که باید به روز باشد و از آخرین دستاوردها و فناوری های روز جهان بهره ببرد و همچنین از وسایل مختلف ارتباطی با بازار و مشتریان از طریق نمایشگاه، شبکه های اجتماعی و رسانه ها استفاده کند.
به قول مولانا که میفرماید :«هر لحظه نو میشود دنیا و ما بی خبر از نو شدن اندر بقا» نباید لحظه ای غفلت کرد نباید از برگزاری نمایشگاه و تکنولوژی های روز دنیا غفلت داشت به همین دلیل گروه شرکت های شینا خودش را ملزم و متعهد به حضور مداوم در بازار و ارتباط تنگاتنگ با مشتریان و همکاران کرده است تا بتواند در این عرصه قوی و قدرتمند خدمات خودش را باکیفیت و کمیت خاص در اختیار مشتریان قرار دهد.
بر این اساس گروه شرکت های شینا بالغ بر یک سال است که اقدام به ایجاد فروشگاه آن لاین کرده است و تمام مجوزها و الزامات لازم را کسب نموده تا بتواند در صنعت شیشه که صنعت بسیار سنتی است حضور بهترو به روزی داشته باشد. زیرا بالغ بر 85 درصد فعالین صنعت شیشه و صنایع مرتبط و حتی اکثریت مشتریان بازاراین صنایع به صورت سنتی فکر می کنند اما با به روز شدن روش های بهتری، شرکت باید بتواند تکنولوژی و سیستم و مکانیسم روز دنیا را به این صنعت وارد کند و افراد و مشتریان مختلف را با روش های روز دنیا آشنا کند و ارتباط موثری با بازار داشته باشد.
تعداد اشتغال نیروهای شرکت در چه وضعیتی است؟ در بومی سازی و ساخت داخل و استفاده از ظرفیت های داخلی چه دستاوردی داشته اید و شعار تولید بدون کارخانه به چه معناست؟
گروه شرکت های شینا همواره با کمک نیرو های متخصص و مجرب در تلاش است تا بحث تکنولوژی را در این صنعت وارد کند یکی دیگر از اهداف شرکت های شینا به روز بودن آن است که بتوانند محصولات و خدمات به روز تری را به مشتریان و مخاطبان ارائه دهد ما قبلا بخشی از محصولات خود را از کشور های ایتالیا ، چین و ترکیه وارد می کردیم و به لطف خدا و با توانمندی نیرو های متخصص گروه شینا و خط تولید بدون کارخانه، تفکر و نگرش به روز دنیا توانسته ایم اکثر این محصولات را با همان کیفیت و کمیت در داخل تولید کنیم و این هم جزو افتخارات گروه شرکت های شینا است که به خودش میبالد.
در این زمینه به جای این که کارخانه بزرگ با سرمایه گذاری عظیم و تجهیزات را داشته باشیم از توان شرکت های موجود و حدود 12 کارگاه و کارخانه بهره گرفته ایم یعنی طراحی، تامین متریال و نظارت و مونتاژ کالا و قطعات با ماست و کارخانه ها و واحدهای مختلف صنعتی محصول را تولید و به ما تحویل می دهند و این به معنای تحقق شعار تولید بدون کارخانه است. ما درحال حاضربرای بالغ بر 50 نیروی انسانی متخصص اشتغال زایی نمودیم که به یاری خداوند در آینده نزدیک انتظار می رود به بالغ بر 150 نفر افزایش یابد.
استراتژی شرکت در مورد کیفیت و قیمت چیست؟ و گروه شینا شامل چند شرکت است؟
رضایت مندی مشتریان همواره برای ما مهم بوده و استراتژی ما کیفیت ، کمیت و قیمت در مرحله سوم است و در ارائه محصولات و خدمات با کیفیت به مشتریان عزیز موفق بوده است. ما میخواهیم محصولی تولید کنیم که کیفیت بی نظیری داشته باشد.
یکی از موضوعاتی که هزینه به بار می آورد بحث زمان و هزینه فرصت است و ما می خواهیم هر چیزی را در زمان خاص خود برای مشتریان عزیز عرضه کنیم پس استراتژی گروه شرکت های شینا همواره کیفیت ، کمیت ، روح سرویس دهی و حضور در بازار، درکنار مشتریان و همکاران عزیز است.
گروه شینا در حال حاضر 4 شرکت ثبت شده دارد که در بخش های مختلف فعال هستند و به احتمال زیاد در سال آینده هم بخش های دیگری به گروه شرکت های شینا اضافه میشوند.
نمایشگاه امسال، نمایشگاه خوبی است و دو حوزه هوشمند سازی ساختمان و نور پردازی را اضافه کردیم که با استقبال خوبی در نمایشگاه مواجه شده است .
به نا امیدی از این در نرو امید اینجاست
فزون تر از عدد قفلها کلید اینجاست
و کلام آخراز قول شوماخر برنده چند دوره از مسابقات رالی دنیا
راز موفقیت من این بود :آنجا که همه ترمز کردند ، من گاز دادمSource link

EnglishPersian