Select Page


علی معین مدیر نمایشگاه بین المللی آرد و نان مطرح کرد: برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت غلات آرد و نان با رویکرد مانع زدایی و پشتیبانی از تولیدات داخلی

علی معین، مدیر عامل گروه تجارت و اطلاعات ITG و همچنین مدیر نمایشگاه بین المللی آرد و نان در گفتگو با نشریه اقتصاد و نمایشگاه گفت: پس از وقفه ای طولانی به علت همه گیری کرونا، برگزاری نمایشگاه IBEX2021 نقطه عطفی در صنعت آرد و نان کشور محسوب می شود.
مدیر نمایشگاه بین المللی آرد و نان افزود: در نمایشگاه امسال نزدیک به 70 شرکت داخلی و دو شرکت از کشورهای آلمان و ترکیه در فضای نمایشگاهی به وسعت 6 هزار متر مربع از آخرین محصولات،نوآوری ها و دستاوردهای خود رونمایی می کنند.
وی تاکید کرد: نمایشگاه بین المللی صنعت غلات، آرد و نان با رویکرد مانع زدایی و پشتیبانی از تولیدات داخلی و فراهم کردن بسترهای صادراتی برای مشارکت کنندگان برگزار می شود.
معین با اشاره به اینکه تعدادی از سفارت خانه های خارجی از این رویداد بازدید خواهند کرد اظهار داشت: علیرغم اینکه برگزاری این نمایشگاه در هاله ای از ابهام بود ما با کمک رایزن های اقتصادی از سفارتخانه های کشورهای هدف برای حضور در نمایشگاه دعوت کردیم تا بتوانیم بسترهای صادراتی را برای مشارکت کنندگان داخلی فراهم کنیم.
وی افزود: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت غلات، آرد و نان اهدافی چون فرهنگ سازی و اصلاح الگوی تولید و مصرف غلات، آرد و نان، افزایش سطح فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری در صنعت غلات، آرد و نان ، حرکت سازمان یافته در بخش خصوصی در زنجیره تولید و تامین مواد اولیه تولید نان، بستر سازی لازم جهت ارائه حداکثری ظرفیتها و توانمندیهای شرکت های داخلی در عرصه ماشین آلات صنایع مرتبط با صنعت غلات، آرد و نان، ایجاد بستر تعامل و همکاریهای بیشتر در صنعت آرد و نان کشور و ایجاد بستر صادرات در راستای حمایت از تولیدات داخلی برگزار می شود.
معین با بیان اینکه نمایشگاه IBEX یکی از شاخص ترین رویدادهای جهانی نان و آرد محسوب می شود خاطرنشان کرد: کمتر شرکتی در دنیا است که این نمایشگاه را نشناسد.
وی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه آرد و نان تاثیر بسزایی در رونق صنعت آرد و نان کشور ایفا می کند؛ برگزاری این رویداد دستاورد مهمی محسوب می شود و مشارکت کنندگان از برگزاری این نمایشگاه ابراز رضایت کرده اند.
معین افزود: این دوره از نمایشگاه با حضور گروههای کالایی نظیر تولیدکنندگان آرد انبارغله و سیلوها، تجهیزات آزمایشگاهی مخمرهای وآنزیم های نانوایی، تولیدکنندگان ماشین آلات، تنورها، اجاق ها و سایر تجهیزات نانوایی، اتحادیه ها، صنایع و سازمان های مربوطه برپا خواهد شد.
وی در پایان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه ها نقش مهمی در ایجاد اشتغال، توسعه صنایع و افزایش صادرات کشور ایفا می کند تصریح کرد: هر یک متر مربع فضای نمایشگاهی باعث ایجاد ۵ روز اشتغال برای یک فرد می شود و امیدواریم روند برگزاری نمایشگاه ها ادامه پیدا کند.Source link

EnglishPersian