Select Page


کمتر از ۴۸ ساعت دیگر (جمعه نهم مهرماه) مهمترین رویداد نمایشگاهی جهان در قلب کشور امارات متحده عربی افتتاح خواهد شد. این رویداد پرهزینه ترین اکسپو تاریخ در سراسر جهان و طی دو قرن اخیر بوده که البته به واسطه همه گیری ویروس کرونا با حدود یک سال تاخیر برگزار خواهد شد.

اکسپو ۲۰۲۰ دبی محلی برای رسیدن به آینده است. بهترین متخصصان، هنرمندان و کارشناسان از کشورهای مختلف در این نمایشگاه حضور دارند تا راهکارهای خود را برای بهتر شدن آینده ارایه دهند. برای مثال بیش از ۱۰۰ ربات انسان نمای چینی در این نمایشگاه کار نظارت بر بازدیدکنندگان و همچنین تحویل غذا را انجام می دهند.

معکوس-اکسپو8

مساحت زمین نمایشگاه اکسپوی دبی بیش از ۶۰۰ زمین فوتبال وسعت دارد. و بیش از ۳۰ هزار کارمند به صورت داوطلبانه در این نمایشگاه به انجام امور می پردازند.

نکته مهمتر آنکه همه ملیت هایی که در اکسپو حضور دارند می توانند جشن روز ملی کشورشان را برگزار کنند. مراسم در پلازای الوصل، قلب تپنده اکسپو اجرا می شود.

معکوس-اکسپو5

ساخت پاویون کشورمان در اکسپو دوبی ۸ ماه به طول انجامید که  گفته می شود در بین ۱۹۸ کشور با کمترین هزینه ساخته شده است. ضمن اینکه بر اساس گزارش های شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، پاویون کشورمان به عنوان یکی از هشت پاویون برتر اکسپو ۲۰۲۰ دبی انتخاب شده و دهم مهرماه وزیر صمت از طریق ویدئوکنفرانس پاویون ایران را افتتاح خواهد کرد.

افزایش صادرات غیرنفتی به میزان ۱۰۰ میلیارد دلار و جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای پروژه های داخلی از جمله مهمترین برنامه های ایران در این رویداد خواهد بود. ضمن اینکه هر هفته یک استان از توانمندی و ظرفیت های خود رونمایی خواهد کرد.

معکوس-اکسپو6

همچنین یک دار قالی در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ به نام گره همدلی برای صلح توسط ایران نصب خواهد شد هر شرکت کننده‌ای که وارد پاویون ایران شود زیر نظر استاد کار یک گره می‌زند و این فرش در طول ۶ ماه با این گر‌ه‌ها کامل و به موزه اکسپو تقدیم می‌شود.

گفتنی است که اکسپوی دبی برای افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۰ سال رایگان است. بلیط اکسپو برای دانشجویان و دانش آموزان سراسر دنیا به صورت نیمه بها عرضه می شود.

معکوس-اکسپو2Source link

EnglishPersian